حوادث و سوانح جاده ها
در این وبلاگ از حوادث ترافیکی جاده ها و شهرها دیدن فرمایید.لطفا نظر ات خود را مرقوم نمایید . متشکرم 
قالب وبلاگ


جانشين فرمانده نيروي انتظامي با اعلام راه‌اندازي سيستم پايش تصويري در جاده‌هاي پرسفر تا پايان سال جاري اظهار كرد: با اجراي قانون جديد راهنمايي و رانندگي كسي نمي‌تواند بگويد كه هزينه تخلف پايين است.

به گزارش پايگاه خبري پليس‏،سردار احمدرضا رادان در نشست تخصصي روساي پليس راهنمايي و رانندگي نيروي انتظامي با بيان اين‌كه پليس راهنمايي و رانندگي يك پليس علمي و عملي است، افزود: اقداماتي كه در حوزه نرم‌افزاري پليس راهور صورت مي‌گيرد از بهترين اقداماتي است كه در حوزه تحقيقات و فناوري در تمام جوامع انجام مي‌شود.

وي ادامه داد: پيش از تصويب و اجراي قانون جديد راهنمايي و رانندگي، كاركردن در حوزه پليس راهور سخت بود و كاهش تصادفات امري محال محسوب مي‌شد، البته پليس راهنمايي و رانندگي در راستاي كاهش تصادفات قدم برمي‌داشت به طوري كه با همان قوانين قديمي شاهد كاهش تصادفات و تلفات حوادث جاده‌اي بوديم.

جانشين فرمانده نيروي انتظامي، به افزايش حجم وسايل نقليه و ميزان سفرها در جاده‌هاي كشور اشاره كرد و گفت: با پيگيري‌هاي صورت گرفته آرزوي چند دهه پيش به نتيجه رسيد و قانون جديد راهنمايي و رانندگي اجرا شد تا با اجراي اين قانون با متخلفان برخوردي در شأن تخلف آنها صورت گيرد و با افزايش هزينه تخلف تا حدودي بازدارندگي در مقابل تخلفات راهنمايي و رانندگي ايجاد شود.

سردار رادان ادامه داد: پيش از اجراي اين قانون هزينه تخلف پايين بود اما با اجراي آن اين مشكل برطرف شد و در حال حاضر كسي نمي‌تواند بگويد كه هزينه تخلف پايين است.

به گفته جانشين فرمانده نيروي انتظامي، اجراي قانون جديد مي‌تواند در آينده نگاه مجلس و دولت را به پليس و همچنين درخواست‌هاي پليس را در موارد قانوني تعريف كند.

وي به استانداردسازي رفتار پليس در نيروي انتظامي اشاره كرد و گفت: استانداردسازي رفتار پليس، از« پليس پيشگيري» آغاز شد و در حال حاضر به « پليس راهور » رسيده است كه در اين حوزه پليس راهنمايي و رانندگي با جديت وارد عمل شده است.

[ جمعه سی و یکم تیر 1390 ] [ 20:27 ] [ محمودرضا مدرسی ] [ ]
يك كشته و 6 مجروح برجاي گذاشت
برخورد شديد كاميون با خودروي سواري در بزرگراه آزادگان
جام جم آنلاين: برخورد كاميون با خودروي سواري دربزرگراه آزادگان، زيرپل فدائيان اسلام موجب مرگ يك عابر پياده و هم چنين آسيب ديدگي 6 نفر از سرنشينان خودروها شد.

به گزارش پايگاه خبري 125، آتش نشانان ايستگاه‌هاي 21 و 83 و گروه امداد و نجات 2 سازمان آتش نشاني تهران پس از اطلاع دادن اين حادثه توسط شاهدان به سامانه 125 در ساعت 13:04 امروز به سرعت در صحنه تصادف حاضر شده و به ياري حادثه ديدگان شتافتند.

مرتضي بهروز افسر آماده منطقه 2 آتش نشاني تهران درباره اين حادثه گفت: به گفته شاهدان، تاكسي پيكان با 5 سرنشين در مسير شرق به غرب اتوبان آزادگان در حال حركت بود كه با پنچر شدن يكي از چرخ‌ها در حاشيه سمت راست خط تند رو توقف كرد.

وي افزود: دراين ميان ناگهان خودروي خاور تانكردار 6000 ليتري حامل آب از راه رسيد وبه شدت با قسمت عقب تاكسي برخورد كرد.

وي ادامه داد: كاميون پس از واژگون شدن با رهگذر نوجواني كه در نزديكي تاكسي قرار داشت برخورد كرد و پس از برخورد با تير برق روشنايي اتوبان و از جا كندن آن متوقف شد.

افسرآماده آتش نشاني با اشاره به مرگ آني رهگذر نوجوان و مصدوميت تمامي سرنشينان خودروي تاكسي، تصريح كرد: راننده كاميون كه با اين صحنه روبرو شده بود پس از خارج شدن از اتاقك در هم پيچيده كاميون با بدني غرق در خون، صحنه را ترك كرده و متواري شد.

وي با اشاره به مصدوميت 6 نفر از سرنشينان كاميون و خودروي سواري، افزود: آتش‌نشانان براي پيشگيري از هرگونه آتش سوزي به ايمن كردن محل حادثه پرداختند و به سرعت به ياري آسيب ديدگان حادثه شتافتند.

مرتضي بهروز با اعلام اين كه هم اكنون كارشناسان راهنمايي و رانندگي سرگرم بررسي علت بروز اين حادثه هستند، خاطر نشان كرد: مصدومين نيز بلافاصله براي مداوا و اعزام به مركز درماني در اختيار امدادگران اورژانس حاضر در محل قرار گرفتند.

[ جمعه سی و یکم تیر 1390 ] [ 20:25 ] [ محمودرضا مدرسی ] [ ]
بي احتياطي هنگام تخليه بار منجر به واژگوني کاميون کمپرسي و مرگ دلخراش راننده آن شد.

 در پي تماس شهروندان با سامانه 125، آتش‌نشانان ايستگاه‌هاي 19، 92 و گروه امداد و نجات 10 سازمان آتش‌نشاني تهران ساعت 18:47 عصر پنجشنبه روانه محل حادثه در جاده دماوند، روبروي خيابان جشنواره شدند.

رضا سلمي افسر آماده منطقه سه آتش‌نشاني تهران که در محل حادثه حضور داشت، دراين باره گفت: يک دستگاه کاميون کمپرسي حامل ماسه، داخل گاراژ در حال تخليه بار بود که ناگهان به يک طرف واژگون شد.

وي افزود: در پي اين حادثه، راننده خودرو به نام «حجت‌الله» 53 ساله ميان فرمان کاميون و کابين مچاله شده آن، گرفتار شد.

سلمي گفت: آتش‌نشانان به وسيله تجهيزات ويژه نجات اقدام به بريدن و باز کردن اتاقک کاميون کرده و پس از تلاش بسيار، مرد راننده را از داخل اتاقک آن خارج کردند.

اين افسرآماده آتش‌نشاني با اشاره به تاييد و اعلام فوت اين راننده توسط عوامل اورژانس، افزود: احتمال دارد بي‌احتياطي به هنگام تخليه بار باعث وقوع اين حادثه مرگبار شده باشد.

وي هشدارداد: رانندگان خودروهاي سنگين قبل از بارگيري و هنگام تخليه بار بايد کاملا محيط را ايمن کرده و از سلامت خودرو خود آگاه باشند.

[ جمعه سی و یکم تیر 1390 ] [ 20:22 ] [ محمودرضا مدرسی ] [ ]

 آمار حوادث رانندگي در جمهوري آذربايجان افزايش 17 درصدي داشته است.

به گزارش پايگاه اطلاع رساني پليس، آمار سوانح رانندگي در جمهوري آذربايجان طي نيمه نخست سال 2011 در مقايسه با مدت مشابه سال گذشته در اين كشور بيش از 17 درصد افزايش يافت.

به گزارش خبرگزاري "ترند" راهنمايي و رانندگي جمهوري آذربايجان در آخرين گزارش خود اعلام كرد در شش ماهه نخست سال 2011 در اين كشور در مجموع 433 نفر بر اثر حوادث رانندگي جان خود را از دست دادند. 

بر اساس اين گزارش، در اين مدت در جمهوري آذربايجان هزار و 364 حادثه رانندگي به وقوع پيوسته كه بر اثر آن هزار و 465 نفر نيز مصدوم شده اند. 

در مقايسه با مدت مشابه سال گذشته در مجموع حوادث رانندگي در اين كشور 6/17 درصد، تعداد كشته شدگان1/9 درصد و آمار مصدومان حوادث رانندگي 8/23 درصد افزايش نشان مي دهد. 

[ چهارشنبه بیست و نهم تیر 1390 ] [ 22:8 ] [ محمودرضا مدرسی ] [ ]
بار ديگر؛

بار ديگر واژگوني يكدستگاه كاميون با 25 تن سنگ آهن در محور زرند -راور استان كرمان حادثه آفريد.
به گزارش پايگاه اطلاع رساني پليس، در اين حادثه يك دستگاه تريلر كشنده با 25 تن سنگ آهن از مسير راور به طرف زرند در حال حركت بود و در حوالي پيچ ده‌علي از جاده منحرف و وازگون شد كه راننده و يك سرنشين آن زخمي و به بيمارستان انتقال يافتند. 
يكي از سرنشينان به علت شدت جراحات وارده به بيمارستان زرند انتقال يافت. 
سروان اسماعيل جهانشاهي رئيس پليس راه چترود در اين خصوص گفت: تخطي از سرعت مطمئنه علت وقوع حادثه است. 
وي از رانندگان خواست هنگام رانندگي مقررات راهنمائي را رعايت و با سرعت مطمئنه تردد كنند. 
گفتني است محور زرند - راور يكي از محورهاي پرحادثه استان كرمان است و به علت بالا بودن حجم ترافيك حوادث بسياري در اين محور روي مي‌دهد. 
مسئولان بايد در مورد دوبانده كردن اين محور چاره‌انديشي كنند تا ديگر شاهد اينگونه حوادث جاده‌اي نباشيم. 

[ چهارشنبه بیست و نهم تیر 1390 ] [ 22:7 ] [ محمودرضا مدرسی ] [ ]


وقوع 3 حادثه رانندگي در قزوين 3 کشته و 6 مجروح بر جاي گذاشت.
به گزارش پايگاه اطلاع رساني پليس، در نخستين سانحه رانندگي روز گذشته در جاده قزوين به بويين زهرا حوالي روستاي عصمت آباد يک دستگاه کاميون بنز با يک دستگاه سواري پيکان با 4 سرنشين برخورد که يکي از سرنشينان بر اثر شدت جراحات در دم فوت و ديگر سرنشنان پيکان مصدوم و به بيمارستان منتقل شدند. کارشناس پليس راه پس از بازديد از صحنه تصادف راننده پيکان را به دليل انحراف به چپ مقصر اعلام کرد. در حادثه ديگري در شهرک ليا يک دستگاه تريلي به رانندگي فردي 35 ساله با يک دستگاه وانت مزدا با 2 سرنشين برخورد که سرنشين 24 ساله وانت بر اثر شدت جراحات فوت و راننده مزدا مصدوم و به بيماررستان منتقل شد. پليس علت تصادف را عدم رعايت حق تقدم توسط راننده تريلي اعلام کرد. خبر ديگري حاکيست، ساعت 23 ديشب يک دستگاه تريلي با يک دستگاه سواري پژو پارس برخورد که بر اثر شدت حادثه راننده هر دو خودرو مصدوم و سرنشين پژو در محل وقوع حادثه جان باخت.

[ چهارشنبه بیست و نهم تیر 1390 ] [ 22:6 ] [ محمودرضا مدرسی ] [ ]
 يك خودروي بونكر پس از تصادف با يك خودرو و برخورد با تيرچراغ برق، يك باب مغازه و يك خانه مسكوني متوقف شد و راننده آن در اين حادثه كشته شد.

ساعت 21 شامگاه دوشنبه مردي با سامانه 125 آتش‌نشاني طرقبه مشهد تماس گرفت و از تصادف يك خودروي بونكر با 3 دستگاه خودرو، يك منزل مسكوني و يك باب مغازه خبر داد.

ماموران با حضور در محل حادثه ـ منطقه طرقبه ـ مشاهده كردند، راننده بونكر در جريان حادثه در دم جان باخته است.

به اين ترتيب جسد وي به پزشكي قانوني منتقل شد.

با تشكيل پرونده قضايي در اين زمينه و تحقيق از شاهدان حادثه مشخص شد، شهروندان بسياري در محل حادثه در رفت و آمد بودند كه صداي فريادهاي مردي را شنيده‌اند. در همين موقع متوجه شدند راننده بونكر نمي‌تواند به درستي خودرويش را كنترل كند و از مردم مي‌خواهد از مقابل راه وي دور شوند.

در مرحله بعدي معلوم شد، راننده براي اين‌كه باعث كشته شدن شهروندان نشود به سختي خودروي بونكر را به سمت خودروهاي پارك شده در خيابان منتقل مي‌كند و پس از در هم كوبيدن يك خودروي وانت، منحرف شده و با تخريب تير چراغ برق همچنان به مسيرش ادامه مي‌دهد تا اين‌كه پس از برخورد با يك مغازه و يك خانه متوقف مي‌شود.

سروان رحيمي، رئيس پليس راهنمايي و رانندگي طرقبه مشهد در اين زمينه به خبرنگار ما گفت: ماموران آتش‌نشاني و راهنمايي و رانندگي با حضور در محل حادثه عمليات نجات را آغاز كردند، اما راننده بونكر بر اثر شدت خونريزي فوت كرده بود.

وي افزود: بررسي اوليه كارشناسان راهنمايي و رانندگي در محل حادثه حاكي از آن است كه راننده بونكر با سرعت بالايي در حركت بوده و به خاطر نقص در سيستم ترمز خودرو نتوانسته آن را كنترل كند و اين حادثه رخ داده است.

[ چهارشنبه بیست و نهم تیر 1390 ] [ 22:0 ] [ محمودرضا مدرسی ] [ ]
 بر اثر واژگونی اتوبوس حامل گردشگران ایرانی در ترکیه 21 تن کشته و زخمی شدند.

یکی از مجروحان حادثه در گفتگو با خبرنگار واحد مرکزی خبر گفت این اتوبوس که از تهران عازم استانبول بوده در منطقه آشکاله واقع در 60 کیلومتری شهر ارزروم درشرق ترکیه واژگون شد که بر اثر آن 4 تن در اثر این تصادف کشته و 17 تن دیگر زخمی شده اند.

به گفته مسافر این اتوبوس یکی از کشته شده های این تصادف مامور پلیسی بوده است که از مرز برای انتقال به محل اقامتش سوار این خودرو شده بود ضمن اینکه با توجه به شدت حادثه یکی از مسافران اتوبوس نیز مفقود شده است.

مجروحان این حادثه به بیمارستان شهرستان ارزروم منتقل شدند.

[ چهارشنبه بیست و نهم تیر 1390 ] [ 21:58 ] [ محمودرضا مدرسی ] [ ]رئيس پليس راه استان "زنجان" از وقوع چهار حادثه رانندگي در دو روز گذشته در محورهاي مواصلاتي اين استان خبر داد و گفت : در اين حوادث دو نفر كشته و 6 نفر مجروح شدند.
به گزارش پايگاه اطلاع رساني پليس ، سرهنگ " رشتياني" در توضيح اين حوادث "گفت: ماموران پليس راه زنجان روز گذشته از وقوع يك حادثه رانندگي در محور اتوبان " زنجان – قزوين " مطلع و به محل حادثه اعزام شدند. وي تصريح كرد : در اين حادثه يك دستگاه موتور سيكلت با يك دستگاه موتور سيكلت ديگر به شدت برخورد كه متاسفانه راكب يكي از اين موتور سيكلت ها به علت شدت جراحات وارده در دم فوت و ديگري مجروح شد. وي گفت: هنور زماني از وقوع اين حادثه مرگبار نگذشته بود كه ماموران پليس راه از وقوع حادثه ديگر در محور ورودي شهرستان" ابهر" مطلع و به محل حادثه اعزام شدند . سرهنگ " رشتياني تاكيد كرد :" در اين حادثه نيز يک دستگاه سواري سمند به رانندگي" جعفر- اديبي" با يک دستگاه وانت پيکان به رانندگي "ايمانقلي - همت پور" با دو سرنشين به شدت برخورد مي كند. وي خاطر نشان كرد : در اين حادثه سرنشينان وانت پيكان مجروح كه جهت مداوا به بيمارستان منتقل شدند كه يكي از اين سرنشينان به نام " عالم – روشندل " به علت شدت جراحات وارد در بيمارستان جان خود را از دست داد. وي در خاتمه اظهار كرد : در دو حادثه ديگر رانندگي در محور هاي مواصلاتي استان چهار نفر از هموطنان مجروح كه جهت مداوا به مركز درماني اعزام شدند. 

[ دوشنبه بیست و هفتم تیر 1390 ] [ 14:56 ] [ محمودرضا مدرسی ] [ ]


بر اثر تصادف سه دستگاه خوردو پرايد در محور «فردوس – مشهد» خراسان رضوي دو نفر كشته و 7 نفر به شدت مجروح شدند.
به گزارش پايگاه اطلاع رساني پليس،ساعت 9 و 30 دقيقه 26 تير ماه ماموران كلانتري 11 شهرستان بجستان با دريافت خبري مبني بر تصادف شديد سه دستگاه خودرو پرايد در محور «فردوس – مشهد» بلافاصله با كارشناسان راهنمايي و رانندگي جهت بررسي موضوع در محل حادثه حاضر شدند. در بررسي پليس از صحنه حادثه مشخص شد، راننده 46 ساله يك دستگاه خودرو پرايد سفيد رنگ كه با همسر و سه فرزندش در اين محور در حركت بوده،به علت بي احتياطي و انحراف به چپ با يك دستگاه خودرو پرايد 141 نقره اي كه راننده 35 ساله اين خودرو نيز با همسر و سه فرزندش در مسير مقابل در حركت بودند،به شدت برخوردكردند. بر اثر اين تصادف راننده خودرو پرايد 141 در دم فروت و راننده خودرو اولي نيز به علت شدت جراحات وارده در بيمارستان جان خود را از دست داد. گفتني،يك دستگاه خودرو پرايدسفيد رنگ ديگر كه فردي با همسر و 4 فرزندش سرنشينان آن بوده اند، پشت سر خودور پرايد 141 در حركت بوده كه اين خودرو نيز به دليل رعايت نكردن فاصله طولي، با خودرو جلويي برخورد كرده است. بر اثر اين تصادف علاوه بر فوت دو راننده خودرو، 7 سرنشين از سه خودرو نيز به شدت مجروح و به بيمارستان منتقل شده اند. 

[ دوشنبه بیست و هفتم تیر 1390 ] [ 14:53 ] [ محمودرضا مدرسی ] [ ]
جاده هاي درونشهري و برونشهري استان تهران و البرز طي هفته جاري شاهد وقوع 10 فقره تصادفات فوتي و 3 فقره تصادفات جرحي بود.                                                                                                                            

در پي اعلام تيم گشتي پليس راه ا

ستان تهران و البرز و مركز فوريتهاي پليسي 110 جاده هاي درونشهري و برونشهري منتهي به استان تهران و البرز طي هفته جاري شاهد وقوع 10 فقره تصادفات فوتي و 3 فقره تصادفات جرحي بود.

در پي وقوع يك فقره تصادف جرحي بين يكدستگاه خودرو سواري پژو پارس با يكدستگاه خودرو سازماني بنز ناجا كه در محور آزاد راه كرج -قزوين در حال انجام ماموريت بود، راننده هردو خودرو و سرنشين خودرو ناجا مصدوم و جهت درمان به بيمارستان منتقل شدند.

بنا بر اين گزارش ، كارشناسان پليس راه علت اين تصادف را سرعت غير مجاز از سوي راننده خودرو پژو پارس و خواب آلودگي وي تشخيص دادند.

همچنين بنا به اعلام پليس راه استان تهران و البرز و مركز فوريتهاي پليسي 110 از تعداد 10 فقره تصادف فوتي در جاده‌هاي درونشهري و برونشهري اين استان ها 8 فقره از اين تصادف‌ها بين وسائط نقليه درحال حركت و عابران پياده رخ داده است و 2 فقره از آنها بين يك‌دستگاه خودرو سمند و يكدستگاه خودرو پرايد و يكدستگاه بونكر و يكدستگاه موترسيكلت اتفاق افتاده است كه بر اساس اعلام نظر كارشناسان پليس راه علت اين تصادف‌ها اغلب به علت عدم توجه رانندگان به مسير جلو، انحراف به چپ و عبور غير مجاز عابر از محل و عدم استفاده از پل عابر تشخيص داده شد.

گفتني است ؛ تيم گشتي پليس راه كرج –قزوين در حال گشت‌زني در اتوبان بودند كه به يكدستگاه خودرو پژو كه با سرعت غير مجاز و مارپيچ به سمت قزوين در حال حركت بود برخورد مي‌كنند و ماموران با دادن ايست قصد توقف خودرو را داشتند كه راننده خودرو به دستور ايست توجهي نكرده و همچنان به سرعت خود مي‌افزايد.

ماموران پليس راه پس از تعقيب و گريز خودرو، راه آن را مسدود كرده كه خودرو در اين هنگام به گارديل كنار اتوبان كشيده و پس از توقف در حوالي پل كردان راننده دستگير و در بازرسي از داخل خودرو يك كارتن جاي ليوان كه مقدار 990 گرم موادمخدر كراك در آن جاسازي شده بود و يك دستگاه ترازوي ديجيتال مخصوص توزين مواد مخدر كشف و ضبط شد .

[ دوشنبه بیست و هفتم تیر 1390 ] [ 14:49 ] [ محمودرضا مدرسی ] [ ]

 طي 5 روز گذشته ، محور هاي استان گيلان شاهد 156 مورد تصادف و 98 کشته و مجروح بوده است .

به گزارش پايگاه اطلاع رساني پليس گيلان ، سرهنگ مجيد جمشاد سرپرست پليس راه استان با بيان مطالب فوق گفت : طي 5 روز گذشته قريب 120 هزار دستگاه خودرو تنها از محور رشت – قزوين وارد استان گيلان شدند .

وي افزود : ورود و تردد اين تعداد خودرو به استان در مدت محدود چند روزه سبب افزايش تردد در جاده ها خصوصا جاده هاي فرعي منتهي به سواحل و مناطق تفريحي گرديد و متاسفانه با بي توجهي تعدادي از رانندگان سهل انگار 156 فقره تصادف در جاده هاي استان گيلان رخ داد که ماحصل اين حوادث مجروح شدن 86 نفر و کشته شدن 12 نفر ازهموطنان بود که در تعداد کشته شدگان نسبت به مورد مشابه 25 درصد کاهش داشته ايم .

جمشاد گفت : با توجه به تمهيدات گسترده پيش بيني شده توسط پليس راه استان و برخورد قاطع با رانندگان متخلف و حادثه ساز باز هم شاهد وقوع اين تعداد تصادف بوديم .

سرپرست پليس راه گيلان در ادامه بيان داشت : بر اين اساس طي 5 روز گذشته 15600 راننده متخلف برابر مقررات اعمال قانون شدند 258 دستگاه موتور سيکلت و 183 دستگاه خودرو نيز به علت ارتکاب به تخلفات حادثه ساز توقيف و به پارکينگ منتقل شدند .

سرهنگ جمشاد در پايان از کليه رانندگان و مسافران که با رعايت مقررات ، صبر و حوصله به روند حرکت روان ترافيک جاده اي استان گيلان کمک کردند تشکر و قدر داني نموده و به معدود رانندگان متخلف که با ارتکاب به تخلفات حادثه ساز بدور از چشم پليس باعث بروز حوادث مي شوند ، هشدار داد که در صورت مشاهده هر گونه تخلف که سبب سلب ايمني جاده ها شود برابر مقررات و به صورت قاطع با رانندگان خاطي برخورد خواهد شد .

[ دوشنبه بیست و هفتم تیر 1390 ] [ 14:45 ] [ محمودرضا مدرسی ] [ ]


براساس اعلام مركز مديريت حوادث و فوريتهاي پزشكي ؛


مركز مديريت حوادث و فوريتهاي پزشكي از مجروح شدن 539 نفر و نيز كشته شدن 66 نفر درحوادث ترافيكي هفته گذشته خبر داد.

به گزارش وب دا به نقل از مركز هدايت عمليات بحران (EOC) اورژانس، مهم ترين حوادث ترافيكي هفته گذشته مربوط به واژگوني اتوبوس درمحور يزد به شيراز بعد از صفاشهر بود كه بلافاصله 9 دستگاه آمبولانس اوژانس پيش بيمارستاني به محل اعزام شد به نحوي كه اولين آمبولانس پس از 12 دقيقه به محل حادثه رسيد و 32 نفر پس از اقدامات اوليه و تخصصي فوريتهاي پزشكي به بيمارستان هاي آباده صفا شهر سعادت شهر و مرودشت انتقال پيدا كردند. در ضمن 4 نفر از مسافران در سرصحنه و يك نفر در بيمارستان فوت كردند.

همچنين در هفته گذشته مركز مديريت حوادث و فوريت هاي پزشكي قم از برخورد دو سواري پرايد و ال 90 در اتوبان تهرانقم مطلع شد. بلافاصله 2 دستگاه آمبولانس اوژانس پيش بيمارستاني به محل اعزام كه اولين آمبولانس پس از 7 دقيقه به محل حادثه رسيد و 10 نفر پس از اقدامات اوليه و تخصصي فوريتهاي پزشكي به بيمارستانهاي نكويي و شهيد بهشتي قم انتقال پيدا كردند.

براساس اين گزارش در ساعت 12:37 جمعه 25 تيرماه نيز مركز مديريت حوادث و فوريت هاي پزشكي كرج از برخورد دو سواري پژو پارس  مزدا 1600 در محور كرج  قزوين مطلع شد. بلافاصله 4 دستگاه آمبولانس اورژانس پيش بيمارستاني به محل اعزام كه اولين آمبولانس پس از 5 دقيقه به محل حادثه رسيده كه متاسفانه 6 نفر درمحل فوت و 7 نفر پس از اقدامات اوليه و تخصصي فوريتهاي پزشكي به مراكز درماني انتقال پيدا كردند.

ديگر حادثه ترافيكي مهم هفته گذشته، برخورد كاميون و چند خودروسواري در محور درود بروجرد بود كه بلافاصله 2 دستگاه آمبولانس اورژانس پيش بيمارستاني به محل اعزام شد ولي متاسفانه 3 نفر در محل فوت و 5 نفر پس از اقدامات اوليه وتخصصي فوريتهاي پزشكي به بيمارستان 7 تير درود انتقال پيدا كردند و متاسفانه 3 نفر در بيمارستان به علت شدت جراحات وارده فوت كردند.

بر اساس توصيه هاي كارشناسان آموزش مركز مديريت حوادث و فوريت هاي پزشكي،‌ رانندگان در حين رانندگي بايد از كشيدن سيگار،‌ صحبت كردن با تلفن همراه، خوردن و آشاميدن،‌ مشاجره و شوخي به دليل كاهش تمركز در حين رانندگي خودداري كنند.

همچنين بنابر هشدارهاي پليس راهنمايي و رانندگي سبقت و سرعت غير مجاز،‌ مهمترين علل حوادث ترافيكي است كه بايد مود توجه رانندگان قرار گيرد.

[ دوشنبه بیست و هفتم تیر 1390 ] [ 14:39 ] [ محمودرضا مدرسی ] [ ]

رئيس پليس راهنمايي و رانندگي كشور:

 سرداراسكندر مومني با اشاره به اعمال نمره منفي در قوانين جديد راهور تعداد رانندگان متخلف را 83 هزار و 770 نفر اعلام كرد و ... .

به گزارش پايگاه اطلاع رساني پليس، رئيس پليس راهنمايي و رانندگي كشور درهمايش تخصصي روساي پليس راهنمايي و رانندگي و پليس راه استان خراسان رضوي كه به منظور بررسي نتايج اجراي قانون جديد راهور در مشهد برگزار شد گفت: از ابتداي اجراي اين طرح بيش از 28 هزار راننده متخلف در شهرها و بيش از 54 هزار راننده متخلف نيز در محورهاي برون شهري نمره منفي گرفته اند . 

«سرتيپ پاسدار اسكندر مومني » گفت: از اين تعداد 286 راننده متخلف به دليل 30 امتياز منفي از محروميت سه ماهه رانندگي برخوردار شده اند و 1296 راننده متخلف ديگر نيز در آستانه محروميت هستند. 

وي با ارزيابي مثبت خود از اعمال قوانين جديد راهور گفت: شهروندان ما با همكاري آگاهانه خود پليس را در اين امر ياري كردند و ما شاهد كاهش وقوع حوادث و سوانح دلخراش رانندگي هستيم. 

وي در بخش ديگري از سخنان خود گفت: با توجه به اين كه رويكرد قانون جديد راهنمايي و رانندگي فراتر از جريمه محوري و راننده محوري است گفت: مولفه هاي ديگري مانند ايمني جاده و خودرو نيز در تشخيص علت وقوع حوادث موثر هستند و با كار كارشناسي انجام شده تا كنون بيش از 40 دستگاه مقصر در وقوع حوادث شناخته شده اند و پي گيري هاي لازم در اين باره به عمل آمده است. 

وي به همكاران خود تاكيد كرد: دقت و جديت در اعمال قانون جديد راهور داشته باشند و با آموزش و آمادگي كامل وارد عرصه شوند تا شهروندان حضور پليس فعال، حرفه اي و توانمند را به وضوح ببينند و همكاري و تعامل آنان جلب شود. 

[ یکشنبه بیست و ششم تیر 1390 ] [ 18:22 ] [ محمودرضا مدرسی ] [ ]


 طي 48 ساعت گذشته ، حوادث رانندگي رخ داده در محورهاي مواصلاتي استان کرمانشاه ، 2 کشته و 63 زخمي بجا گذاشت .

به گزارش پايگاه اطلاع رساني پليس ، در پي اعلام مرکز فوريتهاي پليسي 110 مبني بر وقوع يک فقره تصادف منجر به جرح در محدوده استحفاظي پاسگاه "باوله" شهرستان سنقر استان کرمانشاه ، بلافاصله ماموران جهت بررسي موضوع به محل اعزام شدند . 


بنا بر اين گزارش ، با حضور ماموران در محل حادثه مشاهده شد ، يکدستگاه سواري پيکان با يکدستگاه وانت مزدا برخورد کرده است و در اثر اين حادثه راننده خودروي پيکان و راننده و سرنشين وانت مزدا مصدوم شده اند . 


اين گزارش مي افزايد ، با حضور تيم فوريتهاي پزشکي در محل و با معاينه حادثه ديدگان مشخص شد ، راننده سواري پيکان بعلت شدت جراحات وارده در محل فوت کرده است و 2 مصدوم ديگر نيز به مراکز درماني اعزام شدند . 


اين گزارش حاکيست ، طي 48 ساعت گذشته و در ساير حوادث رانندگي رخ داده در محورهاي مواصلاتي استان کرمانشاه ، 1 نفر ديگر کشته و 61 ديگر نيز مجروح و روانه مراکز درماني شدند .

[ یکشنبه بیست و ششم تیر 1390 ] [ 18:22 ] [ محمودرضا مدرسی ] [ ]


 رئيس پليس راهنمايي و رانندگي استان گيلان گفت : در تصادفات خسارتي تا مبلغ پانزده ميليون ريال نيازي به حضور پليس براي ترسيم کروکي نيست. 

سرهنگ اميني رئيس پليس راهنمايي و رانندگي استان گيلان در مصاحبه با خبرنگار پايگاه اطلاع رساني پليس گفت : از آنجاييكه شهر رشت در زمره کلان شهرهاي کشور قرار دارد نيازي به حضور پليس در تصادفات خسارتي تا مبلغ پانزده ميليون ريال نيست .

وي افزود : طرفين مي توانند براي اخذ خسارت ، به بيمه جبران کننده خسارت در تصادفات مراجعه نمايند .

اميني با اعلام اينكه اطلاع و اجراي اين قانون ، تسهيل در عبور و مرور را بيشتر فراهم مي نمايد ، افزود : در بسياري از اوقات مشاهده مي شود كه تصادف خسارتي مبلغ زير پانزده ميليون ريال رخ داده ولي طرفين به علت عدم اطلاع از قانون با حفظ صحنه تصادف موجب ايجاد ترافيک علي الخصوص در معابر شلوغ و پر ترافيک شهر شده يا اينكه معابر کم عرض شهر را کاملا مسدود مينمايند تا کارشناس حاضر شود .

سيد تقي اميني با بيان اينكه موضوع عدم نياز حضور پليس در تصادفات مبلغ زير يك ميليون ريال از طريق راديو و تلويزيون و همچنين روزنامه هاي محلي اطلاع رساني شده اظهار اميدواري نمود ، در آينده نزديک با نصب دوربين هاي مدار بسته در شهر امکان رصد ثانيه به ثانيه معابر نسبت به گذشته بيشتر فراهم خواهد شد و زمان رسيدگي به تصادفات نيز نسبت به گذشته تغييري فاحش خواهد داشت .

[ یکشنبه بیست و ششم تیر 1390 ] [ 9:21 ] [ محمودرضا مدرسی ] [ ]
مقارن ساعت 7 صبح امروز بر اثر برخورد شدیدی که ما بین سواری پراید با تریلی که در کنار جاده پارک بود اتفاق افتاد متاسفانه سرنشین جلوی اتومبیل که خانمی حدودا 30 ساله بودند بر اثر شدت حادثه در دم فوت نموده و راننده که همسر ایشان  بوده و فرزند حدودا 8 ساله این دو نفر که جراحات متعددی داشتند جهت ادامه درمان توسط آمبولانس پایگاه 115 سرآسیاب به بیمارستان خاتم الانبیائ نطنز اعزام گردیدند .

[ یکشنبه بیست و ششم تیر 1390 ] [ 8:53 ] [ محمودرضا مدرسی ] [ ]

[ شنبه بیست و پنجم تیر 1390 ] [ 1:55 ] [ محمودرضا مدرسی ] [ ]


 سرپرست پليس راه گيلان از آغاز بكار تيم كنترل و تست سلامت رانندگان در جاده هاي استان گيلان خبر داد. 

سرهنگ مجيد جمشاد سرپرست پليس راه گيلان در مصاحبه با خبرنگار پايگاه اطلاع رساني پليس با بيان مطلب فوق گفت : برابر تبصره 2 ماده 10 قانون جديد رسيدگي به تخلفات رانندگي در مواردي كه قرائن وشواهد حاكي از مستي و استفاده از مواد مخدر و روانگردان باشد ، مأموران پليس راهنمايي و رانندگي با استفاده از تجهيزات لازم نسبت به تشخيص اين حالت از رانندگان تست سلامت به عمل مي آورند . 

سرهنگ جمشاد اظهار داشت : پليس راه به همين منظور و در راستاي اجراي قانون جديد رسيدگي به تخلفات رانندگي پليس راه استان از امروز با استفاده از تجهيزات مربوط به تست استعمال الكل ، از رانندگان پرخطر توسط اكيپهاي گشت پليس راه گيلان تست استعمال الكل را انجام مي دهد. 

وي افزود : در صورت اثبات حالت مستي از ادامه رانندگي فرد مورد نظر جلوگيري و ضمن صدور قبض جريمه به مبلغ دو ميليون ريال و ضبط گواهينامه به مدت شش ماه ، راننده متخلف نيز جهت سير مراحل قانوني به مرجع قضايي معرفي ميشود و علاوه بر اين براي راننده وسايل نقليه شخصي 10 نمره و وسايل نقليه عمومي و سنگين 20 نمره منفي در سوابق گواهينامه فرد اعمال خواهد شد . 

جمشاد تصريح کرد : در تصادفاتي كه مشخص گردد راننده خودرو حالت عادي را در زمان تصادف دارا نبوده و در صورت اثبات حالت مستي در زمان تصادف ، براي اين قبيل از رانندگان مجازات سنگيني توسط مراجع قضايي در نظر گرفته خواهد شد. 

سرهنگ جمشاد در خاتمه با اعلام اينکه پليس راه با تمام توان و با قاطعيت با افراد متخلف برخورد خواهد كرد ، از تمام رانندگان و مسافران درخواست نمود از عجله و شتاب بي مورد در حين تردد در جاده هاي استان پرهيز و با رعايت كامل مقررات رانندگي سفر ايمن و بدون حادثه اي را پشت سر بگذارند.

[ شنبه بیست و پنجم تیر 1390 ] [ 1:49 ] [ محمودرضا مدرسی ] [ ]


فرمانده نيروي انتظامي جمهوري اسلامي ايران كاهش حدود 900 نفري تلفات جاده اي در حوزه تصادفات را به عنوان يك ركورد بزرگ در اين حوزه عنوان كرد.

سردار سرتيپ پاسدار دكتر "اسماعيل احمدي مقدم" روز گذشته در جمع خبرنگاران رسانه هاي گروهي در گرگان از كاهش تلفات حوادث جاده اي كشور طي 3 ماهه نخست امسال خبر داد.

وي گفت: شمار تلفات انساني ناشي از تصادفات جاده اي در 3 ماهه نخست امسال حدود 900 نفر كمتر از مدت مشابه سال گذشته بوده است.

فرمانده نيروي انتظامي جمهوري اسلامي ايران اجراي قانون جديد راهنمايي و رانندگي و توجه بيشتر مردم به قوانين و مقررات را به عنوان دو عامل مهم در اين موفقيت عنوان كرد.

وي كاهش حدود 900 نفري تلفات انساني ناشي از تصادفات را به عنوان يك ركورد بزرگ در كشور قلمداد كرد و ابراز اميدواري كرد اين روند با همراهي و همكاري مردم تا پايان سال استمرار داشته باشد.

[ شنبه بیست و پنجم تیر 1390 ] [ 1:49 ] [ محمودرضا مدرسی ] [ ]

 در پي برخورد يك دستگاه كاميون با يك خانه مسكوني در اندونزي 15 نفر كشته و تعداد قابل توجهي نيز مجروح شدند.

 حادثه در زماني رخ داد كه ساكنان اين خانه به همراه جمعي از روستائيان استان ايست جاوا در حال انجام مراسم مذهبي خود بودند.

 به گفته يك افسر پليس اين كاميون به دليل نقص فني از كنترل خارج و به اين ساختمان در منطقه بوجو نيگورو برخورد كرد.

اين افسر پليس اعلام كرد كه 15 سكنه اين خانه در محل حادثه جان سپردند و عده زيادي نيز مجروح و زخمي شدند.

به گفته شاهدان عيني، كاميون پيش از برخورد با ساختمان به يك كاميون كوچكتر نيز اصابت كرده بود.

مجروحان حادثه بلافاصله به بيمارستان منتقل شدند. پليس در حال بررسي بيشتر علت بروز حادثه است.

[ پنجشنبه بیست و سوم تیر 1390 ] [ 20:45 ] [ محمودرضا مدرسی ] [ ]
بدون برنامه سفر نکنيد

رئیس پلیس ترافیک شهری راهور از آماده باش پلیس برای کنترل و نظارت بر تردد مسافران در دور دوم سفرهای تابستانی خبر داد و گفت: مسافرانی که قصد سفر به استان های شمالی را دارند باید دو برابر زمان عادی را برای رسیدن به مقصد در نظر بگیرند.

سرهنگ محسن مهرایی در گفتگو با مهر با بیان اینکه پیش بینی می کنیم در تعطیلات اخیر با افزایش حجم سفرها روبرو شویم اظهار داشت: پلیس برنامه ریزی ویژه ای برای دور دوم سفرهای تابستانی انجام داده است و از روز پنجشنبه نیروهای خود را در سراسر کشور به حالت آماده باش درآورده است. همچنین تمهیدات لازم در شهرهای مسافرپذیر و بین راهی در نظر گرفته شده است.

وی خواستار توزیع سفر از سوی هموطنان شد و افزود: متاسفانه در تعطیلات مسافران تنها به چند استان شمالی ، خراسان رضوی و قم سفر می کنند. مسافران باید توزیع سفر را رعایت کنند تا در راهبندان های چند ساعته گرفتار نشوند.

رئیس پلیس ترافیک شهری با تاکید بر لزوم برنامه ریزی برای سفر تاکید کرد: در تعطیلات اخیر مسافران برنامه ریزی لازم را انجام دهند تا در ترافیک گرفتار نشوند. مسافرانی که می خواهند به استانهای شمالی سفر کنند باید دو برابر زمان عادی برای سفر زمان در نظر بگیرند.

سرهنگ مهرايي با اشاره به اجرای محدودیت های ترافیکی نیمه شعبان در شهر قم، اظهار داشت: در شهر قم، جمکران و جاده های اطراف محدودیت ترافیکی اجرا شده و خودروهای سنگین حق تردد در این مسیرها را ندارند.

[ پنجشنبه بیست و سوم تیر 1390 ] [ 20:40 ] [ محمودرضا مدرسی ] [ ] 

80 درصد مرگ و مير نوجوانان زير 15 سال به علت رفتارهاي غلط آنها در دوچرخه‌سواري است كه مي‌توان به عدم تسلط و مهارت لازم بر دوچرخه، ورود ناگهاني به خيابان و حركت در مكان‌هاي عبور ممنوع اشاره كرد.

 مركز مديريت حوادث و فوريت‌هاي پزشكي كشور اعلام كرد: غير از صدمات حاصل از اتومبيل‌ها، كودكان نسبت به كل دوچرخه‌سوارها، 50 درصد بيشتر در معرض خطر حوادث دوچرخه‌سواري هستند و 68 درصد مرگ و مير كودكان بر اثر برخورد خودروهاي موتوري و دوچرخه از مناطق چهار راه و تقاطع و در راه‌هاي باريك و كوچك و در مسافت‌هاي نزديك به خانه فرد دوچرخه‌سوار اتفاق مي‌افتد.

بنابراين گزارش، اكثر حوادث دوچرخه‌سواري در بچه‌هاي زير 5 سال در طي ماه‌هاي ارديبهشت تا شهريور و در بين ساعت 3 تا 6 بعد از ظهر و در اطراف خانه، پاركينگ و يا حياط منزل اتفاق مي‌افتد.

اين گزارش حاكيست، بچه‌هاي زير 15 سال در زمان‌هاي كم نور و تاريك مثل شب و گرگ و ميش غروب، در حدود 14 برابر بيشتر در معرض خطر هستند همچنين دوچرخه سواري در پياده رو تقريباً 2 برابر خطر حوادث دوچرخه‌سواري را افزايش مي‌دهد.

بنا بر اعلام مركز مديريت و حوادث و فوريت‌هاي پزشكي كشور، تنهاترين، مؤثرترين و ايمن‌ترين وسيله جهت كاهش مرگ و صدمات مغزي ناشي از حوادث دوچرخه‌سواري استفاده از كلاه ايمني استاندارد و مناسب است زيرا كلاه ايمني خطر جراحت ناحيه سر را تا 90 درصد كاهش مي‌دهد.

براساس اين گزارش، والدين بايد در خريد دوچرخه براي فرزندان خود دقت كنند و دسته فرمان، زين، چرخ‌هاي دوچرخه، دنده‌ها و ترمزها بايد متناسب با مهارت و تسلط دوچرخه‌سوار انتخاب شود و كسب مهارت لازم، يادگيري علائم راهنمايي و رانندگي و تبعيت از آن در هنگام دوچرخه‌سواري الزامي است.

گفتني است، دوچرخه‌سواران بايد ضمن حفظ تعادل، حواسشان به پشت سر نيز باشد و جهت اطلاع قصد خود به سايرين دست خود به عنوان علامت راهنما استفاده كنند . همچنين نبايد در بين خودروها حركت كرده و هميشه هردو دست خود را جهت گرفتن ترمز آماده نگهدارند و از سرعت غيرمجاز نيز پرهيز كنند.

[ چهارشنبه بیست و دوم تیر 1390 ] [ 16:5 ] [ محمودرضا مدرسی ] [ ]

ساعت 12:22 دقیقه دیشب یک مورد تصادف واقع در جاده قدیم قم - وهن آباد به  مرکز 115  اعلام شد که 6 مصدوم بر جای گذاشته. بلافاصله پس از دریافت پیام، پنج دستگاه آمبولانس به محل حادثه اعزام شدند. تکنسینهای اورژانس 115 تهران پس از رسیدن و انجام اقدامات اولیه پزشکی مصدومین را به بیمارستان شهدای هفتم تیر انتقال دادند.

[ چهارشنبه بیست و دوم تیر 1390 ] [ 16:4 ] [ محمودرضا مدرسی ] [ ]

 طي دو روز گذشته در استان کرمانشاه 29 فقره تصادف جرحي و فوتي به وقوع پيوست که 39 مصدوم را روانه بيمارستان و 6 نفر را روانه باغ رضوان نمود .
به گزارش پايگاه اطلاع رساني پليس ، طي 48 ساعت گذشته در محورهاي درون شهري و برون شهري استان کرمانشاه 29تصادف جرحي و فوتي به وقوع پيوست . اين خبر حاکيست ، اين تصادفات 39 مجروح و 6 فوتي به جاي گذاشت . در اين خبر آمده است ، حال عمومي مصدومان تا اين لحظه مطلوب گزارش شده ولي متاسفانه به علت عدم رعايت قوانين و مقررات 6 نفر در اثر سانحه دلخراش تصادف جان خود را از دست دادند . گفتني است ، کارشناسان راهنمايي و رانندگي علت تصادفات را انحراف به چپ ، عدم رعايت فاصله طولي ، سبقت و سرعت غير مجاز و بي توجهي به تابلوهاي نصب شده در مناطق مسکوني اعلام کردند .

[ چهارشنبه بیست و دوم تیر 1390 ] [ 15:56 ] [ محمودرضا مدرسی ] [ ]

انحراف به چپ پرايد و برخورد آن با يک دستگاه سمند در منطقه" خلخال" اردبيل 1 کشته و 5 مجروح بر جاي گذاشت. 

به گزارش پايگاه اطلاع رساني پليس، ساعت 15 و 48 دقيقه بعد از ظهر در پي اعلام مرکز فوريت هاي پليسي 110 مبني بر وقوع تصادف در جلوي روستاي "مجره" شهرستان خلخال بلافاصله ماموران کلانتري 12و پليس راه اين شهرستان جهت بررسي موضوع حادثه به محل اعزام شدند. 

بر پايه اين گزارش ، با حضور ماموران در محل و بررسي به عمل آمده مشخص شد يک دستگاه سواري پرايد که از سمت "اسالم" به طرف خلخال" در حال حرکت بود در جلوي روستاي "مجره" با يک دستگاه سواري سمند برخورد کرده است. 

دراين حادثه، سرنشين 75 ساله سواري پرايد در دم جان باخته و راننده هر دو خودرو به همراه سه سرنشين سمند مجروح و به وسيله عوامل اورژانس جهت مداوا به بيمارستان اعزام شدند. 

انحراف به چپ سواري پرايد علت اين حادثه گزارش شده است.

[ چهارشنبه بیست و دوم تیر 1390 ] [ 15:55 ] [ محمودرضا مدرسی ] [ ]


 دو حادثه رانندگي در شهرستان هاي خاش و ايرانشهر 3 نفر را به کام مرگ فرستاد و 5 نفر را راهي بيمارستان کرد .
به گزارش پايگاه اطلاع رساني پليس ، روز گذشته در محور هاي خاش به ايرانشهر و ايرانشهر به بزمان بر اثر واژگون شدن يک دستگاه سمند و يک دستگاه پرايد اين دو حادثه دلخراش رخ داد . اين گزارش حاکي است ، بر اثر اين دو حادثه 2 نفر از سرنشينان خودرو سمند و يک نفر از سرنشينان خودرو پرايد جان باختند و 5 نفر ديگر نيز مجروح و راهي بيمارستان شدند . گفتني است ، سرعت غير مجاز علت وقوع اين دو حادثه رانندگي بوده است که تحقيقات بيشتر در اين خصوص ادامه دارد .

[ چهارشنبه بیست و دوم تیر 1390 ] [ 15:53 ] [ محمودرضا مدرسی ] [ ]
 شب گذشته در دو فقره تصادف فوتي در خراسان شمالي دو کشته و يک مجروح بجا گذاشت.
به گزارش پايگاه اطلاع رساني پليس،سرپرست پليس راه خراسان شمالي در رابطه با جزئيات اين خبر گفت: برابر اعلام مرکز فوريت هاي پليسي 110 مبني بر اينکه يک فقره تصادف در محور فرعي نجف آباد –شيروان رخ داده ، ماموران بلافاصله در محل حادثه حضور يافتند. سرهنگ"غلامحسين علي حسين زاده" افزود: در محل تصادف مشاهده شد که دو موتورسيکلت براثر بي مبالاتي و انحراف به چپ يکي از موتورسوارن با يکديگر برخورد که راننده يکي از موتورسيکلت سواران در دم فوت و راکب موتورسيکلت ديگر مجروح و به بيمارستان منتقل شد. همچنين وي از واژگوني يک دستگاه خودروي پرايد در مسير بجنورد-شيروان و از فوت راننده آن براثر شدت جراحات وارده به هويت: هاني سالخورد 27 ساله خبر داد. سرهنگ"علي حسين زاده" بيان داشت: کارشناسان علت حادثه را بي احتياطي و عدم توجه کافي به جلو تشخيص داده اند.                                    

[ چهارشنبه بیست و دوم تیر 1390 ] [ 15:53 ] [ محمودرضا مدرسی ] [ ]


 سرپرست پليس راه گيلان از آغاز بكار تيم كنترل و تست سلامت رانندگان در جاده هاي استان گيلان خبر داد. 

سرهنگ مجيد جمشاد سرپرست پليس راه گيلان در مصاحبه با خبرنگار پايگاه اطلاع رساني پليس با بيان مطلب فوق گفت : برابر تبصره 2 ماده 10 قانون جديد رسيدگي به تخلفات رانندگي در مواردي كه قرائن وشواهد حاكي از مستي و استفاده از مواد مخدر و روانگردان باشد ، مأموران پليس راهنمايي و رانندگي با استفاده از تجهيزات لازم نسبت به تشخيص اين حالت از رانندگان تست سلامت به عمل مي آورند . 

سرهنگ جمشاد اظهار داشت : پليس راه به همين منظور و در راستاي اجراي قانون جديد رسيدگي به تخلفات رانندگي پليس راه استان از امروز با استفاده از تجهيزات مربوط به تست استعمال الكل ، از رانندگان پرخطر توسط اكيپهاي گشت پليس راه گيلان تست استعمال الكل را انجام مي دهد. 

وي افزود : در صورت اثبات حالت مستي از ادامه رانندگي فرد مورد نظر جلوگيري و ضمن صدور قبض جريمه به مبلغ دو ميليون ريال و ضبط گواهينامه به مدت شش ماه ، راننده متخلف نيز جهت سير مراحل قانوني به مرجع قضايي معرفي ميشود و علاوه بر اين براي راننده وسايل نقليه شخصي 10 نمره و وسايل نقليه عمومي و سنگين 20 نمره منفي در سوابق گواهينامه فرد اعمال خواهد شد . 

جمشاد تصريح کرد : در تصادفاتي كه مشخص گردد راننده خودرو حالت عادي را در زمان تصادف دارا نبوده و در صورت اثبات حالت مستي در زمان تصادف ، براي اين قبيل از رانندگان مجازات سنگيني توسط مراجع قضايي در نظر گرفته خواهد شد. 

سرهنگ جمشاد در خاتمه با اعلام اينکه پليس راه با تمام توان و با قاطعيت با افراد متخلف برخورد خواهد كرد ، از تمام رانندگان و مسافران درخواست نمود از عجله و شتاب بي مورد در حين تردد در جاده هاي استان پرهيز و با رعايت كامل مقررات رانندگي سفر ايمن و بدون حادثه اي را پشت سر بگذارند.

[ چهارشنبه بیست و دوم تیر 1390 ] [ 15:49 ] [ محمودرضا مدرسی ] [ ]
رئیس راهنمایی و رانندگی نیروی انتظامی با اشاره به آغاز سفرهای تابستانی گفت: محدودیت های ترافیکی از ساعت12 امروز چهارشنبه تا ساعت24 روز یکشنبه 26 تیر در جاده های منتهی به شهرهای پرسفر اعمال خواهد شد.

سرتیپ مؤمنی در جمع خبرنگاران در پاسخ به سؤالی مبنی بر پیش بینی راهور برای روان سازی عبور و مرور در سفرهای تابستانی گفت: از امروز طولانی ترین تعطیلات تابستانی آغاز و پیش بینی می شود حجم سفرهای بسیار زیادی در جاده ها به ویژه مناطق منتهی به شهرهای سیاحتی ، زیارتی ، شمال کشور و مناطق با آب و هوای معتدل داشته باشیم.

وی افزود: به همین منظور محدودیت های ترافیکی از ساعت12 امروز تا ساعت 24 روز یکشنبه 26 تیر در این مناطق اعمال خواهد شد.

وی به رانندگان توصیه کرد در طول سفر با آرامش کامل رانندگی و از هرگونه تخلف حادثه ساز پرهیز کنند.

سردار مؤمنی تأکید کرد: با تخلفات حادثه ساز در این ایام قاطعانه برخورد خواهد شد.

وی ادامه داد: رانندگان توجه داشته باشند که گرمای هوا موجب کاهش دقت و تمرکز در رانندگی می شود و نیز بهتر است در طول سفر در مقابل مشکلات دچار عصبانیت و یا تنش نشوند و برای سفر به گونه ای برنامه ریزی کنند که بهترین استفاده را از آن ببرند.

سردار مؤمنی همچنین با اشاره به اینکه در این ایام زمان رسیدن به مقصد چند برابر زمان عادی است از رانندگان خواست سفرها را در طول تعطیلات توزیع کنند و آغاز و یا پایان و برگشت سفر را به ساعات ابتدایی منتقل نکنند.

وی گفت: سفرها از صبح امروز آغاز شده و معابر برون شهری با تراکم مواجه است.

رئیس راهنمایی و رانندگی ناجا تأکید کرد: رانندگان در طول سفر آرامش داشته باشند ، آستانه تحمل خود را با توجه به فصل گرما بالا ببرند و از قوانین راهنمایی و رانندگی تخطی نکنند.

وی اضافه کرد: تخطی از قوانین راهنمایی و رانندگی موجب افزایش بروز تصادف برای فرد و دیگر رانندگان می شود بنابراین ماموران راهنمایی و رانندگی با تخلفات حادثه ساز برخورد قاطع و خودروی اینگونه رانندگان متخلف را توقیف خواهند کرد.

[ چهارشنبه بیست و دوم تیر 1390 ] [ 15:47 ] [ محمودرضا مدرسی ] [ ]
          مطالب قدیمی‌تر >>

.: Weblog Themes By Pichak :.

درباره وبلاگ

هر که نفسي را از مرگ نجات دهد مانند آن است که همه مردم را حيات بخشيده است. "قرآن کريم"

اینجانب تکنسین فوریت های پزشکی شاغل در اورژانس 115 بوده و هدفم از ایجاد این وبلاگ اطلاع رسانی مناسب و کمک به کاهش آمار تصادفات و سوانح و همچنین طرز برخورد و مقابله با انواع حوادث و سوانح میباشد . با امید به اینکه با آگاهی بیشتر شاهد کاهش آمار تصادفات و سوانح باشیم . انشاالله ( محمودرضامدرسی )
لینک دوستان
امکانات وب